NAJNOVI NASLOVI:


Dijasporata denes

Анета и групата Чардак со успешни настапи на турнејата во Авсстралија

Изминатиов викенд групата Чардак и Анета Наковска имаа успешни настапи пред нашинците во Австралија.

Ние сме горди што сме по потекло Македонци, а не Грци

За студентот по економија нема никаква дилема дека Хунзите во Пакистан се наследници на Александар Македонски. Како дел од војската на кралот на Македонија ние останавме во Пакистан и еве не, уште сме...

Апел до граѓаните: Oвие деца се исчезнати вчера, доколку ги видите пријавете во полиција

Доколку некој има било какви информации или ги забележал овие две деца, апелираме да помогне во потрагата и се надеваме дека ќе бидат пронајдени многу скоро, живи и здрави.

ПОЧНУВА ВОЈНА: Наоружани Албанци повторно влегуваат од Косово во Македонија

Албански терористи повторно влегуваат од Косово и Метохија во Македонија, за сега нема информации дали има вооружени престрелки со полицијата, но полицијата е веќе на терен и се поставени блокади во с...

Со предлог-буџетот Трамп бара укинување на „Гласот на Америка на македонски јазик“

Предлог-буџетот на Белата куќа за 2018 година, кој е испратен до Конгресот предвидува укинување на „Гласот на Америка на македонски јазик“ и намалување на буџетот на „Радио Слободна Европа“ на македон...

 • Анета и групата Чардак со успешни настапи на турнејата во Авсстралија

  Понеделник, 12 Јуни 2017 16:26
 • Ние сме горди што сме по потекло Македонци, а не Грци

  Недела, 04 Јуни 2017 20:51
 • Апел до граѓаните: Oвие деца се исчезнати вчера, доколку ги видите пријавете во полиција

  Среда, 31 Мај 2017 20:46
 • ПОЧНУВА ВОЈНА: Наоружани Албанци повторно влегуваат од Косово во Македонија

  Сабота, 27 Мај 2017 15:37
 • Со предлог-буџетот Трамп бара укинување на „Гласот на Америка на македонски јазик“

  Петок, 26 Мај 2017 20:15
Sydney - Sidnej
Perth - Pert
Skopje