NAJNOVI NASLOVI:

Тања Јовановска го промовираше спотот за песната "Дишам за нас"
Недела, 24 Декември 2017 21:53   

Тања Јовановска сними спот за нејзината преубава балада насловена “Дишам за нас”. Спотот се снимаше на неколку локации во Куманово, а во соработка со ИН продукција. Песната беше изведена на годинешниот Роса Фест.Пејачката Тања Јовановска го заврши снимањето на спотот за емотивната балада со наслов “Дишам за нас”. Тања истакна дека снимањето помина одлично, а за спотот дека ќе биде нешто сосема поинакво од она што досега го работела.

-Самата песна е нешто поразлично, како видео записот, така и песната е нешто различно од тоа што досега сум го работела. Се работи за преубава балада. Конечно можам да кажам дека после толку години на естрадата и создавање на новокомпонирана македонска музика, се пронајдов себеси, односно го пронајдов стилот што го сакам.-вели Јовановска.


Погледнетего спотот.

Последно освежено ( Недела, 24 Декември 2017 22:05 )