NAJNOVI NASLOVI:

kultura
ОСКАР БЕНД ПРОМОВИРАА ИСТОВРЕМЕНО 3 НОВИ ВИДЕОЗАПИСИ!
Недела, 22 Октомври 2017 01:56   

Групата Оскар деновиве е во последни подготовки пред големата Австралиска турнеа за која како што дознаваме половина концерти се однапред продадени. Оскар за нашинците во Австралија подготвиа ново цд ново двд и уште едно мп3 цд во нивна изведба, тие деновиве промовираа проект во шиво со петнаесетина песни и три нови видеозаписи кои беа екслузивно прикажани на Австралиската ИНТВ,погледнетеги видеата..
Последно освежено ( Недела, 22 Октомври 2017 02:09 )
 
ЕДНО ОД НАЈУБАВИТЕ ВИДЕА ГО ИМА СПОТОТ ЗА ПЕСНАТА НА "ДВА ДЕЛА" ОД АНЕТА АРСОВСКА
Недела, 22 Октомври 2017 01:47   

Песната на Два дела е всушност печалбарска песна во еден модерен ритам и стил,Анета заедно со екипата на ИН продукција наместо традиционален видеозапис со испракање ,куфери и слично одлучили да прикажат во спотот дел од убавините  и подзаборавени места во Македонија,поточно спотот е сниман во Маврово ,Галичник и во Штафица ФИЛМСКОТО СЕЛО .Погледнетего овај прекрасен спот и убава песна.


 
ПРЕКРАСНА ПРЕРАБОТКА НА ЕЛЕНА ЈОВЧЕСКА ЗА ПЕСНАТА "МАШАЛА" ВИДЕО
Недела, 22 Октомври 2017 01:36   

Добро познатата песна Машала со нов аражман и во изведба на Елена Јовческа,спотот е снимен во селото Штавица прилепско познато по снимањето на многу  филмови ,погледнетего видеото  кое го сними ИН продукција а премиерно беше промовиран на Сателитската ИНТВ.

 
ХИТ ПЕСНА НА СЛАВКО ЗАФИРОВСКИ-БЕЛА МАРЕ (ВИДЕО)
Недела, 22 Октомври 2017 01:27   

Прва соло песна на младиот и талентиран пејач и музичар Славко Зафировски ,кој исто е и член на групата Интермецо,со негово првенче ,песната звучи хитовски и е дело на неговиот пријател и другар Златко Миладиновски со кој заедно членуваат во групата Интермецо а текстот е на Драган Матевски.

Последно освежено ( Недела, 22 Октомври 2017 01:45 )
 
MЛАДИТЕ МАКЕДОНЦИ ВО ГРЦИЈА СЕ ПОВЕЌЕ ЈА НЕГУВААТ МАКЕДОНСКАТА ПЕСНА И ОРА. СЕКОЈА ЧЕСТ! ОВА МОРА ДА СЕ ВИДИ! (ВИДЕО)
Петок, 01 Септември 2017 18:34   

Нашинците во Грција со векови наназад ги негувале традицијата и обичаите. И кога биле угнетувани, прогонувани, убивани и им било забрането да говорат на својот мајчин јазик, тие со крајни

напори успевале да го пренесат македонскиот дух на идните генерации.

Повеќе...
 


Страница 4 од 12