NAJNOVI NASLOVI:

kultura
Ташко Каранфиловски со нова песна и нов спот!
Недела, 24 Декември 2017 22:06   

-Тоа се мои нови песни морам да кажам во соработка со Славко Ристески, и се надевам дека денеска иако е ладничко ќе издржиме и ќе ги направиме видео записите да бидат онакви какви што треба да бидат за да им се допаднат на нашата публика.

Повеќе...
 
Тања Јовановска го промовираше спотот за песната "Дишам за нас"
Недела, 24 Декември 2017 21:53   

Тања Јовановска сними спот за нејзината преубава балада насловена “Дишам за нас”. Спотот се снимаше на неколку локации во Куманово, а во соработка со ИН продукција. Песната беше изведена на годинешниот Роса Фест.

Повеќе... Последно освежено ( Недела, 24 Декември 2017 22:05 )
 
Група Респекти го промовираа својот прв видеозапис
Понеделник, 18 Декември 2017 17:23   


Група Респекти го промовираа видео записот за нивната прва заедничка песна насловена "Пуста да е печалба". Видеото се снимаше на неколку локации во Скопје во соработка со ИН Продукција. Со оваа песна тие најавуваат проект преку кој сакаат да внесат нов помодерен стил на македонската музичка сцена.

Повеќе...
 
ОСТРОВОТ НА СМРТТА: Од ова место никој никогаш не се вратил жив (ВИДЕО)
Петок, 10 Ноември 2017 22:15   

Еден остров во Индискиот океан невозможно е да се посети, ниту да се истражи, затоа што членовите на домородското племе кое живеат таму  се спремни да ги убијат сите кои ќе му се

приближат. Островот Северен Сантинел се наоѓа недалеку од брегот на Индија и Тајланд, а го населува едно од најстарите племиња на планетата, кое потикнува од каменото доба.

Повеќе...
 
Болеро бенд промовираа видео запис за песната "Митро ле Митро"
Недела, 05 Ноември 2017 13:52   

Промовиран новиот видео запис на Болеро бенд за песната "Митро ле Митро". Видеото се снимаше во соработка со ИН Продукција.

Повеќе...
 


Страница 6 од 15