NAJNOVI NASLOVI:

kultura
БРАЌА НУНЕ ГО ПРОМОВИРАА ПРВИОТ АЛБУМ
Вторник, 26 Декември 2017 13:07   

„Браќа Нуне“ – Филип и Раде Нуневски, минатата недела го промовираа своето првенче, албумот „По патот“.

Повеќе...
 
Почина фолк пејачот Зоран Дамјанов!
Понеделник, 25 Декември 2017 00:51   

Денес ненадејно почина Фолк пејачот Зоран Дамјанов од Кавадарци.

Повеќе...
 
Ташко Каранфиловски со нова песна и нов спот!
Недела, 24 Декември 2017 22:06   

-Тоа се мои нови песни морам да кажам во соработка со Славко Ристески, и се надевам дека денеска иако е ладничко ќе издржиме и ќе ги направиме видео записите да бидат онакви какви што треба да бидат за да им се допаднат на нашата публика.

Повеќе...
 
Тања Јовановска го промовираше спотот за песната "Дишам за нас"
Недела, 24 Декември 2017 21:53   

Тања Јовановска сними спот за нејзината преубава балада насловена “Дишам за нас”. Спотот се снимаше на неколку локации во Куманово, а во соработка со ИН продукција. Песната беше изведена на годинешниот Роса Фест.

Повеќе... Последно освежено ( Недела, 24 Декември 2017 22:05 )
 
Група Респекти го промовираа својот прв видеозапис
Понеделник, 18 Декември 2017 17:23   


Група Респекти го промовираа видео записот за нивната прва заедничка песна насловена "Пуста да е печалба". Видеото се снимаше на неколку локации во Скопје во соработка со ИН Продукција. Со оваа песна тие најавуваат проект преку кој сакаат да внесат нов помодерен стил на македонската музичка сцена.

Повеќе...
 


Страница 2 од 12