NAJNOVI NASLOVI:

Politika
На 3 и 4 март закажани 15 протести ширум светот во одбрана на македонскиот идентитет
Среда, 21 Февруари 2018 00:40   

Граѓанското движење #НиеСмеМакедонија организира свестки протест на 15 локации во светот речиси истовремено во одбрана на правото на самоопределување и заштита

на македонскиот идентитет. Протестите ќе се одржат на 3 и 4 март под мотото #ДостаБеше.

Повеќе...
 
ПРОТЕСТ НА МАКЕДОНЦИТЕ ВО КАНБЕРА
Недела, 18 Февруари 2018 14:10   

Македонците ширум светот се креваат на протести против промената на уставното име на државата, зачувување на македонскиот јазик и зачувување на националниот идентитет и посебност.

Повеќе... Последно освежено ( Недела, 18 Февруари 2018 14:21 )
 
Вујкото на Ахмети пак се заканува со војна
Сабота, 17 Февруари 2018 19:55   

Фазли Велиу, екс идеолог на ОНА вели дека не сака војна но зборува за таква можност и се заканува дека Албанците во државната администрација нема да ги почитуваат македонските закони и устав туку ќе се одзват на повиците на своите сонародници ако има конфликт.

Повеќе... Последно освежено ( Сабота, 17 Февруари 2018 20:32 )
 
"Ние сме Македонци во одбрана на Македонија" ќе се одржи на 4 март, 2018 год.
Понеделник, 12 Февруари 2018 14:57   

Одборот за организирање и одржување на мирните протести ја информира Македонската заедница за следното: Мирниот протест "Ние сме Македонци во одбрана на Македонија" ќе се одржи на 4

март, 2018 год.

Повеќе...
 
БПЦ донела одлука да и биде мајка на МПЦ-ОА?!
Сабота, 10 Февруари 2018 16:49   

Бугарската православна црква веќе прифатила да и биде мајка на македонската, само се чека на одлуката за заедничко сослужување литургија со што и официјално и канонски би се случил чинот на признавање. Ова го тврди струмичкиот митрополит Наум.

Повеќе...
 


Страница 1 од 7