NAJNOVI NASLOVI:

zabava
ПО 14-ти ПАТ СЕ ОДРЖАА КУРАЈЧКИ СРЕДБИ
Вторник, 02 Август 2016 16:32   

На 30ти јули, во Сабота се одржа спектакуларна прослава по повод Курајчки средби.

Повеќе... Последно освежено ( Вторник, 02 Август 2016 16:59 )
 
НЕЗАБОРАВНА СПЕКТАКУЛАРНА ПРОСЛАВА НА СВАДБАТА НА ГОРАН ПИЛОВСКИ ОД "МОЛИКА"
Вторник, 02 Август 2016 16:29   

Горан Пиловски, член на една од најпознатите музички групи на македонската естрадна сцена, група Молика, вчера официјално заплови во брачните води.

Повеќе... Последно освежено ( Вторник, 02 Август 2016 16:40 )
 
ЦАРОТ НА МАКЕДОНСКАТА ФОЛК МУЗИКА НАПРАВИ ПРОМОЦИЈА ЗА НОВИОТ АЛБУМ
Вторник, 02 Август 2016 16:26   

Орце Стевковски, или познат под псевдонимот царот на македонската традиционална и патриотска музика деновиве направи промоција на неговиот најнов, 12ти по ред албум со македонски песни.

Повеќе... Последно освежено ( Вторник, 02 Август 2016 16:39 )
 
СИЛВИ БЕНД СНИМАА СПОТ ЗА "НЕ ЛАЖИ МЕ"
Среда, 16 Март 2016 23:59   

Силви и Влатко, или познати како дуото Силви бенд деновиве во Скопје снимаа спот за нивната нова нумера насловена "Не лажи ме". Спотот го снимаше ИН продукција а промоцијата ќе биде во Април. Сите гледачи на ИНТВ ќе имаат можност да го гледаат овој спот како и на Австралиската телевизија така и на локалните телевизии ширум Македонија.

Повеќе...
 
ГРУПА ЧАРДАК СНИМАА СВОЕ САМОСТОЈНО ШОУ
Среда, 16 Март 2016 23:50   

Се работи за проект со македонски песни испеани во живо. Проектот го снимаше ИН продукција и ќе биде емитуван на сателитската ИНТВ Австралија која важи за единствената телевизија што емитува македонска музика 24 часа во денот, 7 дена во неделата.

Повеќе...
 


Страница 6 од 12