NAJNOVI NASLOVI:


Dijasporata denes
ММДЧП ја осудува Резолуцијата на Европскиот парламент со која што се вели дека Македонците се „Бугари"
Сабота, 18 Февруари 2017 21:21   

(17 февруари, 2017) - Дали Европскиот парламент е неинформиран, или е анти-македонски? Ова се двете единствени можни опции.

Повеќе... Последно освежено ( Сабота, 18 Февруари 2017 21:34 )
 
Погледнетего премиерно новиот видеозапис на Димитрија Кулевски и група Чебрен
Среда, 15 Февруари 2017 16:29   


Повеќе...
 
Грчки аналитичар: 99 проценти од земјите ќе поддржат Македонија да се вика Република Македонија
Недела, 12 Февруари 2017 15:25   

Останувам на ставот дека Грција треба да го признае уставното име на Република Македонија, вели за „Дневник“ грчкиот новинар и аналитичар Такис Михас, по објавувањето на анализата под наслов „Македонија и Источна Германија“ во која говори за тоа колку се коректни и конзистентни, но и селективни ставовите на грчката надворешна политика.

Повеќе... Последно освежено ( Недела, 12 Февруари 2017 15:29 )
 
Дали го слушнавте најновит хит на Елена велевска? ВИДЕО
Петок, 10 Февруари 2017 23:56   

Премиерно во Охрид во нашата ИН телевизија, песната која ќе ве расплаче, носи наслов “Една е мајка” а е најновото остварување на еминетната Елена Велевска.

Повеќе... Последно освежено ( Сабота, 11 Февруари 2017 00:04 )
 
Турција уапси двајца џихадисти од Македонија – Барале хирург за да направат пластична операција !
Понеделник, 06 Февруари 2017 19:47   

Турската полиција уапси двајца македонски државјани, кои живееле во Германија, под сомнеж дека се припадници на џихадистичката група Исламска држава (ИД), објави германскиот весник „Велт“

Повеќе...
 


Страница 6 од 13