NAJNOVI NASLOVI:

Dijasporata denes
ПРЕКРАСНА ПРЕРАБОТКА НА ЕЛЕНА ЈОВЧЕСКА ЗА ПЕСНАТА "МАШАЛА" ВИДЕО
Недела, 22 Октомври 2017 01:36   

Добро познатата песна Машала со нов аражман и во изведба на Елена Јовческа,спотот е снимен во селото Штавица прилепско познато по снимањето на многу  филмови ,погледнетего видеото  кое го сними ИН продукција а премиерно беше промовиран на Сателитската ИНТВ.

 
ХИТ ПЕСНА НА СЛАВКО ЗАФИРОВСКИ-БЕЛА МАРЕ (ВИДЕО)
Недела, 22 Октомври 2017 01:27   

Прва соло песна на младиот и талентиран пејач и музичар Славко Зафировски ,кој исто е и член на групата Интермецо,со негово првенче ,песната звучи хитовски и е дело на неговиот пријател и другар Златко Миладиновски со кој заедно членуваат во групата Интермецо а текстот е на Драган Матевски.

Последно освежено ( Недела, 22 Октомври 2017 01:45 )
 
Сонцето што ја огрева, денеска полни 4 години
Недела, 08 Октомври 2017 16:07   

Марио, внучето сакано за кого пее Сања Ристеска во нејзината најнова песна, денеска полни 4 години. Сања е пресреќната тетка на овој свет, со оглед на тоа што таа е еднинствената тетка која сними пеесна и комплетен видео запис за своето преслатко внуче Марио.

Повеќе... Последно освежено ( Недела, 08 Октомври 2017 16:11 )
 
Христијан со еден настап на фестивал
Понеделник, 18 Септември 2017 17:46   

Досега има настапено на еден фестивал. Христијан Стојоски на охридски фестивал ја освоил наградата за најдобар дебитант.

Повеќе...
 
MЛАДИТЕ МАКЕДОНЦИ ВО ГРЦИЈА СЕ ПОВЕЌЕ ЈА НЕГУВААТ МАКЕДОНСКАТА ПЕСНА И ОРА. СЕКОЈА ЧЕСТ! ОВА МОРА ДА СЕ ВИДИ! (ВИДЕО)
Петок, 01 Септември 2017 18:34   

Нашинците во Грција со векови наназад ги негувале традицијата и обичаите. И кога биле угнетувани, прогонувани, убивани и им било забрането да говорат на својот мајчин јазик, тие со крајни

напори успевале да го пренесат македонскиот дух на идните генерации.

Повеќе...
 


Страница 7 од 19