NAJNOVI NASLOVI:


Dijasporata denes
ЦАРОТ НА МАКЕДОНСКАТА ФОЛК МУЗИКА НАПРАВИ ПРОМОЦИЈА ЗА НОВИОТ АЛБУМ
Вторник, 02 Август 2016 16:26   

Орце Стевковски, или познат под псевдонимот царот на македонската традиционална и патриотска музика деновиве направи промоција на неговиот најнов, 12ти по ред албум со македонски песни.

Повеќе... Последно освежено ( Вторник, 02 Август 2016 16:39 )
 
Соопштение за избори
Четврток, 21 Април 2016 17:57   

Почитувани пријатели,

Амбасадата на РМ во Канбера известува дека Претседателот на Собранието на Република Македонија на 15.04.2016 донесе решение за распишување на предвремени парламентарни избори кои во дијаспората ќе се одржат на 04.06.2016 .Од денес започнува да тече и рокот за пријавување за гласање на сите македонски државјани во дијаспората пријавувањето ќе трае до 9-ти мај 2016. Процесот е идентичен како и на претходните изборни циклуси.

Повеќе...
 
СИЛВИ БЕНД СНИМАА СПОТ ЗА "НЕ ЛАЖИ МЕ"
Среда, 16 Март 2016 23:59   

Силви и Влатко, или познати како дуото Силви бенд деновиве во Скопје снимаа спот за нивната нова нумера насловена "Не лажи ме". Спотот го снимаше ИН продукција а промоцијата ќе биде во Април. Сите гледачи на ИНТВ ќе имаат можност да го гледаат овој спот како и на Австралиската телевизија така и на локалните телевизии ширум Македонија.

Повеќе...
 
ГРУПА ЧАРДАК СНИМАА СВОЕ САМОСТОЈНО ШОУ
Среда, 16 Март 2016 23:50   

Се работи за проект со македонски песни испеани во живо. Проектот го снимаше ИН продукција и ќе биде емитуван на сателитската ИНТВ Австралија која важи за единствената телевизија што емитува македонска музика 24 часа во денот, 7 дена во неделата.

Повеќе...
 
Александар Тасевски снимаше спот за песната Туѓина проклета
Среда, 16 Март 2016 23:42   

Спотот се снимаше неколку денови, а во него освен Александар учествуваат и неколку друѓи ликови од кои главната улога ја има актерот Сашо Ристовски ,кој воедно е и режисер на спотот.Спотот го снимаше ИН продукција во соработка со City rekords.

Повеќе...
 


Страница 8 од 13