NAJNOVI NASLOVI:


Dijasporata denes
ВЛАТКО И ЗОРИЦА ГО СНИМИЈА СПОТОТ ЗА ДУЕТОТ "МОЕТО СРЦЕ ЧУКА ЗА ТЕБЕ"
Недела, 29 Март 2015 19:58   

Дуетската песна насловена "Чука чука моето срце" која ја отпеаја Влатко Алексовски и Зорица Георгиевска деновиве се здоби со свој спот.

Повеќе...
 
МИЛЕ КУЗМАНОВСКИ СНИМАШЕ ДВА СПОТОВИ!
Недела, 29 Март 2015 19:56   

Фолк пејачот Миле Кузмановски наскоро со две нови песни и два видеозаписи за истите.

Повеќе...
 
ЕКСКЛУЗИВНО: АЛЕГРО БЕНД СНИМИЈА НОВ СПОТ
Недела, 29 Март 2015 19:52   

Алегро бенд од Струмица снимаа спот за нивната најнова песна под наслов "Еден живот имаме". Спотот се снимаше во позната дискотека во нивниот град Струмица, и во него покрај членовите на групата учествуваше и професионална танчерка која го разубави спотот, и може да се каже дека се очекува да биде попровокативен. Околу нивната најнова песна, ја напишал познат текстописец Ѓорги Галајџиев, а за музиката се погрижи самиот член од бендот - басистот Александар Гоцев.

Повеќе...
 
АМАЈЛИЈА БЕНД ПРОБИШТИП ГО СНИМИЈА СВОЈОТ 8ми СПОТ
Недела, 29 Март 2015 19:50   

Амајлија бенд Пробиштип кои на македонската музичка сцена постојат околу 10 години, го снимија својот осми спот за нивната осма песна по ред. Песната за која снимија спот всушност е дует со еден популарен пејач - Цаки од групата Кисми и е свадбарска, насловена "Татков благослов". Музиката за "Татков благослов"припаѓа на Никола Георѓиев.

Повеќе...
 
ЕЛЕНА ВЕЛЕВСКА СНИМАШЕ СПОТ ЗА ПЕСНАТА "ЦРНО И БЕЛО"
Недела, 29 Март 2015 19:46   

Прекрасната нумера во изведба на Елена Велевска насловена Црно и бело која беше една од двете избрани фолк песни во четвртиот квартал на избор за најдобри песни за субвенции од страна на Република Македонија ќе се здобие со невообичаен спот.

Повеќе...
 


Страница 9 од 11